Awans rocznika 2009 do finału turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W dniu 12-01-20 rozegraliśmy kolejny turniej eliminacyjny, organizowany przez podokręg Bytom.
Postawa naszych młodych Zawodników przyniosła nam Ogromną radość.

Reprezentując podokręg Częstochowa w Składzie:
1.Mateusz Zbroszczyk
2.Yehor Łatenko
3.Jakub Szota
4. Jakub Marchewka
5.Jakub Stachura
6.Filip Dębiński
7.Oktawian Dędek
8.Nikola Kaczmarek
9. Brajan Kaczmarek.

Pokonaliśmy wszystkich rywali.
PŁOMIEŃ-OBITA Bukowno 3:0.
PŁOMIEŃ-SPORTING Lubliniec 3:0.
PŁOMIEŃ-RUCH Radzionków 4:1.
Odpowiedzialność w grze, Współpraca na boisku, Koncentracja w indywidualnych pojedynkach oraz wiara że jesteśmy w stanie wygrać z każdym rywalem jako drużyna, Przyniosły nam Największy Sukces tej drużyny, jak do tej pory w naszej pracy klubowej.
Będziemy walczyć o więcej ale,
Awans do gry w finałach to już bardzo dużo.

Na koniec komentarz trenera Krzysztofa Lazika:
Jako trener jestem bardzo zadowolony z gry drużyny. Będziemy teraz przygotowywać się do występów w lidze, odniesiemy się też do finałowego turnieju. Ale gra na sali to tylko dodatek w naszej pracy. Mamy nadzieję że i podokręg pomoże nam w tych przygotowaniach.